Packaging pre zmrzlinu s kávou

Predstavujeme vám nový obalový dizajn z našej dielne, ktorý s vami v obchode doslova nadviaže očný kontakt. V krásnom novom obale sa ukrývajú zmrzlinové výrobky. Prvý, menší packaging je plnený smotanovou zmrzlinou s jednou príchuťou. Ten druhý, vyšši obsahuje taliansky nápoj affogato. Jedná sa o kávu s pridanou zmrzlinou, v troch rôznych príchutiach.

Obalový dizajn s vlastným pohľadom

Hlavným grafickým motívom tohoto obalového dizajnu je pár zvedavých očí. Pre menší obal sme využili túto skvelú iliustráciu v jej zjednodušenej forme. Plynule prechádzajú do pozadia a tvoria tak telo obalu, ktorý sa vďaka tomuto efektu javí ako samotná postava.

Texty sú na obale zámerne spracované v jednotnom type pisma. Chceli sme tak zachovať typografiu ako samostatný, ucelený grafický prvok obalu. V obidvoch prípadoch slúži čiastočne ako súčasť ilustrácie a to vo forme obočia. Tento malý vtipný detail ostal z pôvodného zámeru využiť písmo na dotvorenie celej tváre. Neskôr sme od neho upustili kvôli kompozične problematickému riešeniu so zobrazením príchutí.
Pri druhom, vyššom obale pre nápoj už písmo čiastočne funguje ako textúra vyplňujúca veľký vertikálny priestor. Na tento účel sa zvolený typ písma nesmierne hodil a spolu so striedaním farieb na jednotlivých slovách tak pôsobí hravo no zároveň čitateľne.

Hlavne aby bol packaging veselý

Nebavilo nás dívať sa na nudné obaly pre zmrzlinu. Priznajme si, pri zmrzline sa všetci vraciame do nášho detstva.

Projekt: Obalový dizajn pre Gelato Affogato

Art Director: Martin Kuspal
Agentúra: MAISON D’IDÉE
Vytvorené v roku: 2015


affogato-02affogato-03affogato-04affogato-05