Prečo je Instagram to pravé pre váš biznis?

Od 9. marca 2020 3 marca, 2022 Marketing
maison instagram ilustracny obrazok

Mnoho podnikov v súčasnosti do svojej marketingovej stratégie zaradilo aj komunikáciu svojej značky cez viaceré sociálne platformy. Jednou z možností je aj Instagram. Marketing vykonávaný pomocou tejto sociálnej siete radíme medzi najefektívnejší. Prečo najefektívnejší?

Odpoveďou sú vizuálne médiá. Pod týmto pojmom si môžeme predstaviť  obrázky, videá, schémy, skrátka hocičo, čo je pre bežného používateľa oveľa príťažlivejšie, než nudný jednotvárny text a vyvoláva to v ňom istý druh emócie. A práve to ľudia hľadajú, však? Emóciu.

Je najčastejšie používaným nástrojom pre firmy, ktoré závisia od bežného publika, ktorému chcú predať svoj produkt alebo službu. Ešte nikdy to nebolo jednoduchšie. Ľudia hľadajú niečo ich srdcu blízke, prirodzené.

V skratke o Instagrame

Rovnako ako na Facebooku alebo inom sociálnom médiu, každý používateľ má svoj účet. Instagram je ale akousi zjednodušenou verziou facebooku, zameraná skôr na používanie mobilom než počítačom, prinášajúca vizuálny zážitok.

Vašou hlavnou úlohou je podeliť sa so svojimi sledovateľmi o fotky alebo videá, tie sa im ukážu v novinkách. Aj vy môžete cez váš účet sledovať ľudí alebo firmy/značky, ktoré sú vám sympatické, tie sa ukážu vo vašom feede. Neznie to až tak zložito, však?

Stále zvažujete a nie ste si istí, či je Instagram tou správnou cestou pre vaše podnikanie?

Prinášame vám pár faktov, ktoré by vás mohli presvedčiť o tom, prečo je Instagram správnou voľbou pre každý jeden podnik.

maison instagram clanok

maison instagram clanok

  • Človek strávi na Instagrame priemerne až 53 minút denne
  • V súčasnosti je za jeden mesiac aktívna až neuveriteľná 1 miliarda ľudí z celého sveta
  • Denne pribudne na Instagrame 4,2 miliardy „lajkov“
  • 33% najsledovanejších stories pochádzajú z firemných účtov
  • 200 miliónov užívateľov navštívi aspoň jeden firemný profil za deň

Zhromaždenie toľkých potenciálnych klientov na jednom mieste je veľmi výnimočné a neexistuje dôvod, prečo Instagram nevyužiť. Obrovská databáza reálnych ľudí, zdieľajúcich ich každodenné radosti ale aj starosti umožňuje kontakt one-to-one, a to je presne to, čo ľudia v súčasnosti vyhľadávajú a oceňujú najviac.

6 výhod, ktoré vám Instagram ponúka

1. Je zdarma

Pokiaľ sa rozhodnete stať sa súčasťou Instagramu, budete k tomu potrebovať len 3 veci: mobilné zariadenie, pripojenie na internetovú sieť a kúsok trpezlivosti. Proces zakladania účtu je však pomerne jednoduchý a nezaberie vám viac, ako pár minút. Tak prečo to nevyužiť?

2. Pomáha zvýšiť povedomie o značke

Vaše logo umiestnené na profilovej fotografii, váš profil ako galéria vášho portfólia, zobrazená priamo „v akcii“. Ľudí zaujíma príbeh, ktorý sa nesie za všetkými produktami, nie samotný produkt. Ako bolo už spomenuté, v ľuďoch treba vyvolať emóciu, a Instagram nám to všetkým zjednodušuje. Vytvorte príspevok o vás, vašom produkte, s ľuďmi, ktorí ho používajú.

3. Prvá i posledná vec, ktorú človek počas dňa vidí

Typická denná rutina Instagramera. Ráno vstane, ešte ani nerozlepí oči, a už má v rukách telefón, kde si prehliada najnovšie príspevky. Chce mať skrátka prehľad o tom, čo sa dialo, hľadá novú inšpiráciu pre začínajúci deň. Prečo by ste sa nemali neobjaviť medzi najnovšími príspevkami aj vy?

Rovnako to platí aj pre večerné hodiny. Unavený po celom dni v práci si nadšenec Instagramu líha do postele, prstom scrolluje po news feede a zisťuje, čo nové pridali ľudia či značky, ktoré sleduje. Výborný spôsob ako sa znova pripomenúť a zvýšiť tak mieru povedomia o svojej značke, či získať si nového zákazníka.

4. Vysoká miera „engagement-u“ alebo teda angažovanosti sledovateľov

Podľa viacerých štúdií práve pomer a počet „lajkov“ na Instagrame výrazne prevyšuje pomer a počet lajkov, ale aj komentárov na iných sociálnych sieťach. Je to skvelá cesta, ako so zákazníkom komunikovať, vytvárať si vzťah a zvýšiť jeho lojálnosť voči vašej značke a produktom.

5. Vizuálny marketing

Nie je tajomstvom, prečo instagram nabral na jeho popularite, a to priam závratnou rýchlosťou. Pri rozmýšľaní o vašej marketingovej stratégii, prečo nesiahnuť po vizuálnom obsahu, ktorý je viac oku lahodiaci pre publikum a najmä, zapamätateľnejší?

Obrázok rovná sa menej písania, viac pozornosti od potenciálneho alebo existujúceho zákazníka, inšpirácia. Určite ste už počuli o fráze- „ jeden obrázok povie viac než tisíc slov“, pri Instagrame to tak platí dvojnásobne.

6. Vysoká miera zhliadnutia príspevkov

Pri kvalitnom obsahu príspevkov a použití vhodných hashtagov viete zaujať širokú verejnosť a nabrať si množstvo sledovateľov. Tí potom uvidia každý ďalší príspevok, ktorý uverejníte. Obrázky a videá majú tak potenciál zasiahnuť obrovské množstvo ľudí, ktorí sa stávajú vašimi nádejnými zákazníkmi do budúcna.

Treba preto dbať na to, aby to, čo vytvárate korešpondovalo s vašou značkou, cieľom, víziou a posolstvom, a aby ste vytvárali hodnotu, ktorú chcete ľuďom posúvať ďalej.

 

Zdroje:

https://www.searchenginejournal.com/instagram-facts/314439/#close
https://nealschaffer.com/advantages-using-instagram-business/