Tvorba firemnej identity a brandingu

Premeňte svoje podnikanie vďaka našim odborným znalostiam v oblasti firemnej identity a kreatívy.

V podnikovom svete je správne nastavenie značky ako zmena osobnosti vašej spoločnosti, a to z viacerých dôvodov.

Vaša značka sa stáva tvárou a dušou spoločnosti a zahŕňa jej hodnoty, poslanie a víziu. Dobre vytvorená značka nemá len dobre vyzerať – ide o to zanechať stopu, zapamätať si ju a vyžarovať profesionalitu a dôveryhodnosť. Keď sa pozrieme na strategickú stránku, dobrá značka vytvára pevný základ pre všetky vaše marketingové kroky. Je to ako tajná omáčka, ktorou sa riadia vaše marketingové stratégie a ktorá zabezpečuje, že každé posolstvo zasiahne vaše publikum. 
To, samozrejme, zvyšuje silu vašich reklám a propagačných akcií. Branding nie je len výdavok, je to investícia do budúcnosti vašej spoločnosti. Je to ako zasadiť semienka rastu, urobiť zákazníkov spokojnými a zabezpečiť si pevné miesto na trhu, ktoré dokáže prežiť búrky. Je to investícia, ktorá sa vráti v podobe trvalého rastu, spokojných zákazníkov a pozície na trhu hodnej inovácie.

Staráme sa o klientov
vo viac ako
7+ krajinách, (Nemecko, Rakúsko, Česká republika, Slovensko, Bulharsko, Rumúnsko, SAE a iné.)

Výrobky s naším dizajnom
sa predávajú vo viac ako
30+
krajinách, ako sú napríklad
krajiny EU, Stredného východu či východnej Ázie.

In-house zamestnávame
viac ako
16
špecialistov

Sme na trhu od roku
2013, máme za sebou
10
rokov praxe

1. Prečo je firemná identita a branding dôležitá pre značku

Po prvé, je to ako váš charakteristický vzhľad – dobre vytvorená identita značky zaručuje, že si vás ľudia všimnú v dave, vďaka čomu je vaša značka zapamätateľná a nezameniteľná.

Nejde však len o vzhľad, ale aj o budovanie vzťahov. Dôsledné budovanie značky buduje dôveru u vašich zákazníkov, ako keď máte priateľa, na ktorého je vždy spoľahnutie. Táto dôvera sa premení na lojalitu, vďaka ktorej sa vaši zákazníci budú vracať.

2. Ako vie pomôcť firemná identita a branding značke sa odlíšiť?

Firemná identita vytvára vizuálne základy a budovanie značky rozširuje tento základ do komplexnej stratégie, ktorá zahŕňa komunikáciu, osobnosť, umiestnenie a zákaznícku skúsenosť.

Spoločne vytvárajú synergické spojenectvo, ktoré umožňuje značke výrazne vyniknúť v podnikovom prostredí.

3. Prečo sa musí firemná identita a jej pravidlá aplikovať naprieč celou komunikáciou?

V oblasti dlhodobého úspechu značky je neochvejné uplatňovanie konzistencie základným princípom.

Tento vytrvalý záväzok nielenže posilňuje identitu značky v priebehu času, ale zohráva kľúčovú úlohu pri pestovaní silnej a trvalej prítomnosti značky. Práve tento záväzok k jednotnosti tvorí základný kameň, na ktorom sa buduje trvalý vplyv značky, čím sa zabezpečuje súdržný a rozpoznateľný imidž, ktorý rezonuje u zainteresovaných strán a odoláva skúške času.

4. Z čoho sa skladá firemná identita?

Rozhodne, vaše tvrdenie presne vystihuje kľúčový rozdiel.

Firemná identita je v porovnaní s brandingom skutočne statickejšia. Zameriava sa na vizuálne prvky, ktoré poskytujú konzistentnú a profesionálnu reprezentáciu spoločnosti. Táto stabilita je kľúčová pre udržanie súdržného a rozpoznateľného imidžu na rôznych platformách a v rôznych materiáloch. Naproti tomu budovanie značky, ktoré je širším a dynamickejším konceptom, zahŕňa neustále úsilie o formovanie celkového vnímania značky, pričom sa zohľadňujú emocionálne väzby, skúsenosti zákazníkov a trendy na trhu.

5. Prvky brandingu

Značka integruje logo, názov a slogan na vizuálne a slovné rozpoznanie a zároveň zabezpečuje jednotnú vizuálnu identitu, ktorá zahŕňa typografiu a definovanú paletu farieb na zachovanie konzistentnej estetiky.

Efektívne posolstvo a umiestnenie značky komunikuje hodnoty a osobnosť a príbeh značky prispievajú k budovaniu jedinečnej identity a emocionálneho spojenia s publikom. Skúsenosti so značkou, balenie, služby zákazníkom a kultúra značky ďalej formujú spôsob, akým je značka vnímaná, čo prispieva k celkovej hodnote značky a jej sile na trhu.

6. Proces tvorby firemného dizajnu a brandingu

Proces tvorby značky zahŕňa päť kľúčových krokov: počiatočnú analýzu, vytvorenie loga a identity, finalizáciu návrhu a vytvorenie komplexných kníh o značke s cieľom vytvoriť a udržiavať súdržnú a pôsobivú prezentáciu značky.

  • Ako postupovať pri vytváraní tejto aplikácie. Tu ide skôr o to, ako vyzerá váš proces tvorby od kontaktovania klienta až po odovzdanie hotového výrobku?
  • Proces tvorby sa začína spoločným brífingom, po ktorom nasleduje analýza existujúcej komunikácie, vyhodnotenie konkurencie a pochopenie trhu. Potom pokračujeme vo vytváraní loga a identity vrátane moodboardov, logotypov a farebných schém. Prezentujú sa vizuálne ukážky, nasledujú diskusie s klientom a posledným krokom je vytvorenie manuálu loga, dizajn manuálu a doručenie všetkých zdrojových súborov klientovi.

7. Firemný dizajn a branding na mieru

Naša spoločnosť spája kreatívne skúsenosti so strategickým myslením, aby starostlivo navrhla vizuálne presvedčivé a strategicky zosúladené identity značky.

Tieto vytvorené identity rezonujú s cieľovou skupinou a majú za cieľ posunúť vašu firmu k úspechu.

Tu je prehľad toho, čo o nás hovoria
niektorí naši klienti

“So spoločnosťou Maison spolupracujeme už niekoľko rokov a ich tím je veľmi profesionálny, má zmysel pre detail a hlboko chápe naše potreby. Pracovný proces bol neuveriteľne hladký vďaka ich efektívnym procesom a jasným komunikačným kanálom. Ich odhodlanie dodávať vysokokvalitnú prácu bolo zjavné počas všetkých projektov. Spoločnosť Maison vrelo odporúčam každému, kto hľadá spoľahlivého partnera pre rôzne marketingové kampane.”

Michelle Jurgens
GITI

“Vďaka kreativite pri tvorbe nových etikiet a precíznosti spoločnosti sa nám podarilo prilákať zákazníkov a zvýšiť predaj. Spolupráca s touto spoločnosťou bola skvelá a radi sa k nej vrátime aj v budúcnosti.”

Nikola Šantrůčková
Allnature

“Spolupráca s Maison d'Idée bola mimoriadne produktívna. Naše výzvy boli pochopené hneď na začiatku. Rýchlo bola vypracovaná kreatívna, vtipná, ale aj úsporná stratégia. Veľká vďaka za vynikajúcu spoluprácu!”

Katharina Pfeiffer
Bad Ischler

“Všetky základné prvky používateľského rozhrania sú vytvorené pomocou vnorených symbolov a zdieľaných štýlov, ktoré sú logicky prepojené. Nádherné, vysokokvalitné zdieľanie videa na počítači, mobile a tablete. Všetky základné prvky používateľského rozhrania sú vytvorené pomocou vnorených symbolov”

Tomáš Žilla
CEO of Konopná farma Liptov

Pozrite si niektoré z našich najúspešnejších
brandingových projektov

Kľúčové vizuály a nový globálny komunikačný koncept pre značku pneumatík GT Radial

Náš tím vytvoril nový koncept a sadu kľúčových vizuálov s použitím 3D grafiky pre GITI Tires GmbH
#giti #print #materials #dtp

Branding a vizuálna identita pre multifunčný objekt

Sokolovna Průhonice, Praha, Česká republika.
#branding #restaurant #print #webdesign

Naming, branding a stála starostlivosť o aktívnu komunikáciu právnej kancelárie

Kampane a špeciálne promo pre eventy a direct marketing.
#logo #naming #identity #law #campaigns #webdesign

FAQ

Čo je firemná identita?

Dobre definovaná firemná identita je kľúčová pre rozpoznanie brandingu, budovanie dôvery a profesionálny prístup. Zabezpečuje konzistentný a zapamätateľný zážitok zo značky pri všetkých interakciách, čím zanecháva na zainteresované strany trvalý pozitívny dojem.

Čo je branding?

Branding je spôsob, akým sa výrobok, služba alebo spoločnosť odlišuje od ostatných prostredníctvom svojho jedinečného názvu, loga a celkového imidžu. Ide o vytvorenie pozitívneho a zapamätateľného dojmu, ktorý u zákazníkov buduje dôveru a lojalitu.

Prečo je firemná identita a branding dôležitá?

Branding a firemná identita sú kľúčové pre odlíšenie, rozpoznanie a dôveru, poskytujú konzistentný a pozitívny imidž, ktorý podporuje lojalitu zákazníkov a dôveryhodnosť na konkurenčnom trhu.

Aké sú prvky firemnej identity a brandingu?

Hlavné zložky brandingu a firemnej identity zahŕňajú vizuálne prvky, ako sú logá a dizajn, stratégie posielania správ a umiestňovania, konzistentné uplatňovanie na rôznych platformách a vytvorenie pozitívneho a osobitého vnímania značky medzi zákazníkmi a zainteresovanými stranami.

Aký je proces tvorby firemnej identity a brandingu?

Proces tvorby brandingu a firemnej identity prebieha v niekoľkých fázach: úvodný brífing na pochopenie projektu, hĺbková analýza trhu a konkurencie, kreatívny brainstorming na generovanie nápadov, tvorba loga a celkového vizuálneho návrhu s dôrazom na typografiu a farebné schémy, začlenenie základných prvkov identity, získavanie spätnej väzby na zdokonalenie, získanie konečného schválenia a na záver vytvorenie podrobných manuálov pre logo a dizajn na zabezpečenie súdržnej a konzistentnej reprezentácie brandingu.

Aká je cena za tvorbu firemnej identity a brandingu?

Stanovenie rozpočtu na firemnú identitu a budovanie brandingu závisí od rozsahu projektu. Tento proces sa zvyčajne delí na dve časti. Po fáze tvorby kreatívneho návrhu nasleduje fáza implementácie. Obe závisia od viacerých premenných, ako je geografia projektu, typ organizácie a marketingové ciele.

Viete vytvoriť len niektorú časť firemnej identity?

Vo všeobecnosti sa uprednostňuje vytvorenie komplexného a uceleného balíka vizuálnej identity, pretože izolované vytváranie jednotlivých segmentov môže viesť k nekonzistentnosti a znížiť celkový vplyv a účinnosť brandingu.

Čo ak sa mi nebude firemná identita páčiť?

Ak sa plán dodržiava a komunikácia medzi nami a klientom prebieha v dohodnutom čase a v dohodnutom rozsahu, tento scenár nemusí vôbec nastať.

Kedy sa začnú ukazovať výsledky firemnej identity alebo brandingu?

Časový harmonogram viditeľných výsledkov novej firemnej identity alebo iniciatívy budovania brandingu sa môže líšiť v závislosti od viacerých faktorov vrátane odvetvia, trhových podmienok a účinnosti realizovanej stratégie. Vo všeobecnosti platí, že niektoré aspekty zlepšenia môžu byť viditeľné relatívne rýchlo, zatiaľ čo iné môžu trvať dlhšie.

Chcete s nami spolupracovať?

Spojme sa