Webdesign na WordPresse
alebo vlastné CMS?

Od 13. decembra 2015 11 októbra, 2018 Webdesign

Pre našich klientov ponúkame riešenia postavené tak na platforme WordPress ako aj na našom vlastnom CMS (Content Management System – systém na správu obsahu), ktorý vyvíjame priebežne pre potreby riadenia obsahu a internetového predaja.

Tieto systémy vynikajú v rozdielnych oblastiach a vhodnosť ich implementácie zváži webdesigner na základe technických špecifikácií webových stránok. Použitie WordPressu ako platformy pre dodané dielo nie je žiadnou skratkou a prináša pre malý až stredne veľký projekt viac pozitív ako negatív, teda pokial si webdesignér dobre odvedie svoju prácu.

Aké sú výhody vlastného CMS od nás?

 1. Na mieru vytvorené CMS je prispôsobované každému projektu individuálne tak, že v ňom užívateľ nenájde ani jednu funkciu či tlačidlo navyše. Takto upravený systém na správu obsahu je veľmi jednoduchý na použitie a prináša komfort jeho administrátorom.
 2. Pri webových stránkach postavených na našom vlastnom CMS vieme za ovela kratší čas implementovať funkčné zmeny a nové systémové požiadavky. Systém vďaka svojej prehľadnosti umožňuje rýchlu úpravu technicky náročných funkcií a aplikácií, ktoré medzi sebou často komunikujú a sú tvorené pre klienta na mieru.
 3. Integrovanie komplexných a na prvý pohľad odlišných aplikácií je jednoduchšie a ich prepojenie trvá kratšiu dobu.
 4. Dizajn implementovaný na tejto platforme vyniká originalitou. Na druhej strane je jeho tvorba časovo náročnejšia a nákladnejšia.
 5. Zaškolenie do používania nových stránok či už sa jedná o ich redakčný systém alebo internetový obchod je veľmi jednoduché a intuitívne.
 6. Klient má obmedzené možnosti ako obsah na webe poškodiť alebo deformovať.
 7. Optimalizácia pre vyhľadávače je dôslednejšia

Aké sú výhody využitia platformy WordPress

 1. Umožňuje rýchlejšie a menej nákladné zrealizovanie webových stránok štandardného rozsahu.
 2. Využitie vyladených šablón šetrí čas pre optimalizáciu responzivity webových stránok.
 3. Systém ponúka širokú variabilitu grafických kompozícií, ich možnosti sa však nedajú prekračovať a je potrebné pracovať vrámci preddefinovaných funkcií.
 4. Administračné rozhranie je univerzálne a globálne známe. U väčších projektov kde je potrebná spolupráca viacerých administrátorov je výhodnejšie použiť prostredie, ktoré poznajú.
 5. Funkcie systému sa bezplatne aktualizujú.
 6. Dotváranie nových sekcií podľa možností preddefinovanej šablóny je rýchle a jednoduché, nevyžaduje si nevyhnutne zásah programátora.

Tu sú len veľmi stručné špecifikácie na popísanie rozdielov medzi využitím rôznych systémov. Webdesigner neodporúča klientom aby sa sami rozhodovali medzi jednou platformou alebo druhou, ich výber by mali ponechať na samotných tvorcov webových stránok ktorý sa rozhodnú na základe špecifikácií.