Webdesign trendy 2016

Od 15. marca 2016 11 októbra, 2018 Webdesign

Aké sú trendy vo webovom dizajne v roku 2016?

Presviedčať niekoho o dôležitosti profesionálneho spracovania webových stránok v dnešnej dobe už našťastie nie je potrebné. Spracovanie webu skúsenou agentúrou by malo byť štandardným riešením pre akúkoľvek spoločnosť, samozrejme v náležitom rozsahu a funkcionalite podľa jej potrieb. Či do práce nosíte tričko, polokošeľu alebo oblek, aj pri webe platí, že by nemal byť deravý a nevyžehlený. Ako držať krok s dobou na webe vám poradíme. Prinášame prehľad trendov vo webovom dizajne pre rok 2016.

Flat – alebo plochý dizajn

Princíp plochého dizajnu jednotlivých elementov je čím ďalej tým populárnejší. Tieto estetické trendy vidíme u grafických rozhraní aplikácii či operačných systémov najnovších mobilných zariadení. Prečo je to tak? Odpoveď je jednoduchá. Nadväznosť na grafický minimalizmus sa ukázala ako najlepšia cesta k vytvoreniu užívateľsky príjemného rozhrania. Estetická vyladenosť, harmonické farby a jednoduchosť prístupu k informáciám vždy zvíťazia nad prehnaným použitím samoúčelných grafických prvkov, ktoré vás po pár sekundách omrzia a od dlhodobého používania stránok skôr odradia.

Responzívny webdizajn

Responzivita je nevyhnutnou súčasťou akejkoľvek webovej stránky. Takto vytvorená šablóna dynamicky využíva celú obrazovku zariadenia, z ktorého na web pristupujete. Či sú to fotografie, text alebo navigácia webstránok, všetky prvky flexibilne reagujú na zmenu veľkosti obrazovky a rozmiestnia sa podľa preddefinovaných parametrov, aby naplno využili  displej vášho zariadenia. V dnešnej dobe pristupuje viac ako polovica užívateľov k webovému obsahu cez svoje smartfóny, no na druhej strane v domácnostiach využívajú displeje s vysokým rozlíšením. Responzívne spracovanie webových stránok inteligentne pracuje s celkovou kompozíciou, dynamicky mení jej kompozíciu a spôsob navigácie v závislosti od veľkosti a rozlíšenia používaného zariadenia.

Parallax – efektné posúvanie v dizajne

Tento efekt umožňuje jednoduché animovanie obsahu webových stránok, posunmi jeho častí v rôznych vrstvách. Kreatívne spracovanie takéhoto efektu je prijateľným riešením aj pre inak konzervatívne webové prezentácie.

Animácie v CSS aktivované scrollovaním

Pre dosiahnutie animácií obsahu, dnes už väčšinou len v prípade imidžových prezentácií alebo minisite, sa všetky animované prvky pohybujú vďaka pracne nakódovanému CSS a súboru skriptov. Nevýhodou týchto riešení je ich obmedzená funkcionalita pri responzívnych zmenách šablóny, prípadne pri využívaní tabletov. Animácie majú tendenciu spomalovať plynulosť prehliadania webstránky a vyniknú v plnej miere väčšinou len pri využití PC alebo laptopu.

Podobnosť s aplikáciami

Čím ďalej tým viac ľudí bude na Váš web pristupovať z mobilu alebo tabletu, preto treba rátať s tým, že tradičná webová stránka sa bude viac a viac podobať na mobilnú aplikáciu  čo do rozsahu obsahu, funkcionality a celkovej kompozície. Ideálnym riešením je vytvorenie alternatívnej webovej stránky pre mobilné zariadenia, čo je riešenie oveľa dostupnejšie ako vývoj samotnej mobilnej aplikácie. V takomto prípade sa k už hotovej webovej stránke vytvorí jej zjednodušená verzia, ktorá sa automaticky načíta pri prístupe návštevníka z mobilného zariadenia.

Nakupovanie bez registrácie

Nakupovať cez internet sme si už zvykli. Nakupujú deti, mladí ľudia, ale aj seniori. Stačí im celý nákup zjednodušiť na niekoľko legislatívne nevyhnutných krokov. Predovšetkým im nestavajte zbytočné bariéry vo forme nútenej a nepotrebnej registrácie. Tá sa udeje mimochodom automaticky pri vyplnení objednávky. Evidencia tak prebehne a bude kompletná, zatiaľ čo návštevník nebude strácať nervy so zbytočným vypĺňaním nepotrebných políčok.

SEO

Najdôležitejším aspektom redizajnu vašich webových stránok by mala byť dôkladná analýza problematiky vyhľadávania vášho obsahu vo vyhľadávačoch. V MAISON D’IDÉE poskytujeme najvyšší štandard optimalizácie webových stránok bez ohľadu na to, či o to požiadate alebo nie. Samotná problematika budovania dobrých výsledkov vo vyhľadávači je však oveľa komplexnejšia a vyžaduje dlhodobú spoluprácu medzi klientom a agentúrou. Zakúpením si pokročilého seo servisu takéto služby od nás získate a budete prekvapení, aký efektívny váš web v predajnosti môže byť.

Profesionálna fotografia

Používanie licencovaných fotografii od profesionálnych fotografov je dnes už štandard. Posuňte ho ďalej s nafotením vašich vlastných, autentických fotografii. Ponúkame služby profesionálnych fotografov pre najrozličnejšie kategórie fotografii, od firemných portrétov po pokročilú produktovú fotografiu.

Copywritting – kvalitné texty na stránkach

V MAISON D’IDÉE veríme, že obsah by mal byť v rovnováhe s formou. Poskytnite zákazníkom všetky relevantné informácie, ktoré máte. Nezabudnite na predajné argumenty a zohľadnenie SEO atribútov pri tvorbe textov. Nemáte na to potrebný čas a skúsenosti? Náš copywritter vám ochotne pomôže, prípadne z vašich poznámok vytvorí presne také texty, aké potrebujeme. Zároveň sa vyhnete riziku vynechaniu dôležitých kľúčových slov, nehovoriac o správnej gramatike. Profesionálnej štylistike textov podľa vášho zadania.