Význam profesionálnej
produktovej fotografie pre marketing

Od 9. apríla 2016 11 októbra, 2018 Fotografia, Webdesign

S ničím sa nepracuje v grafickom dizajne lepšie ako s kvalitnou fotografiou. Iste nie je problémom zabezpečiť krásne fotky z fotobanky keď hľadáte niečo na spestrenie alebo doplnenie vašej prezentácie.
Úplne iná je situácia, keď sa jedná o fotografiu vašich vlastných výrobkov. Našim klientom odporúčame investovať do kvalitnej produktovej fotografie ešte predtým, ako sa pustia do tvorby marketingových materiálov.

vyznam-profesionalnej-fotografie-01

Profesionálna produktová fotografia výrobkov Extrifit


Produktová fotografia pre e-shop

Čo s fotografiami výrobkov na e-shope? Väčšina výrobcov poskytuje profesionálne fotografie výrobkov na voľnú distribúciu medzi predajcami, prípadne ich dodáva vo vysokej kvalite spoločnostiam s výhradným zastúpením, ktoré tieto fotografie následne používajú vo svojich webových prezentáciách a e-shopoch.
V prípade, že profesionálne fotografie k výrobkom nie sú dostupné, odporúčame dať ich nafotiť. Klient si môže sám vybrať úroveň kvality a spracovania fotografií. Pre niektoré typy produktov postačí obyčajný softbox a štandardný fotoaparát. Klient si dokonca môže tieto fotografie produkovať sám pokiaľ vyžaduje neustále dopĺňanie tovaru na web a rozpočet mu nedovoľuje najať si agentúru alebo profesionálneho fotografa.

 

 

Profesionálna produktová fotografia metalických výrobkov.

Produktová fotografia kompletného sortimentu Berndorf. Špeciálna kompozícia svetla a retuš pre metalické povrchy výrobkov.

Keď sa však jedná o malý počet výrobkov, odporúčame ponechať to na profesionálov. Samotné fotenie niekedy zaberie jeden alebo pár dní, bez správnej výbavy a know-how to prakticky vo vlastnej réžii nie je možné. Ďalej si ľudia neuvedomujú, koľko profesionálnej retuše a grafického spracovania je potrebného pre úpravu fotografií tak, aby boli vhodne použiteľné na webe a pôsobili profesionálne. Môžeme tvrdiť, že post-produkcia často zaberie oveľa viac času ako samotné fotenie.

 

Imidžová fotografia a foodstyling pre projekt kulturastolovania.sk

Imidžová fotografia a foodstyling pre projekt kulturastolovania.sk

Autentická imidžová fotografia ako pridaná hodnota vašej komunikácie

Autentické a profesionálne fotky z vašej firmy, či už z kancelárskeho prostredia alebo výrobnej haly, dodajú akejkoľvek prezentácii nesmiernu pridanú hodnotu. Naši fotografi si hravo poradia s nafotením výrobných procesov, tímu ľudí alebo prostredia, v ktorom pracujete. Pred rebrandingom spoločnosti a jej komunikácie silne odporúčame zvážiť investíciu do autentickej fotografie. Hlavne pri spolupráci so zahraničnou klientelou uvidíte, ako veľmi tento spôsob prezentácia ocenia. Tak ako pri všetkom platí, že autentické a originálne je vždy hodnotnejšie ako naleštený cudzí obraz z fotobanky, ktorý už každý videl v prezentáciách rôznych firiem niekoľkokrát.