Ideálny klient je partnerom, nie iba zadávateľom

Od 19. augusta 2019 27 augusta, 2019 Marketing
Maison Pavel

Cesta digitálnej grafiky do tlačenej formy je naozaj zdĺhavá a vyžaduje si veľa príprav. U nás má na starosti prípravu dát na tento účel Pavel. Prečo prišiel do MAISON D’IDÉE a ako vníma svoju prácu?

Ako dlho si u nás?

V MAISON D’IDÉE som už vyše troch mesiacov.

Zmenilo sa u nás niečo odkedy si prišiel?

Za tú dobu sa zásadné zmeny nestali, ale veľa tých drobnejších vecí sa posunulo dopredu.

Aké je tvoje zameranie?

Mojou hlavnou úlohou je pripravovať kvalitné dáta pre tlač s dôrazom na precíznosť podľa dodaných parametrov a odovzdávať svoje skúsenosti mladším kolegom.

Čo by si chcel robiť o 2-3 roky?

Rentiéra. 😊 Ale teraz vážne, rád by som sa podieľal na tom, aby bola firma v očiach klientov vnímaná ako profesionálny partner, aby s nami každý rád spolupracoval a vnímal nás ako profesionálov, nielen ako niekoho, kto splní zadanie.

Aký bol tvoj prvý dojem keď si k nám prišiel?

Keď som zvažoval vstup do firmy, zaujal ma pomerne široký záber toho, čo firma dokáže spracovať. Martin pôsobil veľmi sebaisto a mal jasnú víziu do budúcna. Dal som vtedy prednosť možnosti podieľať sa na vzostupe firmy.

Čo je pre teba momentálne najväčšia výzva?

V tejto chvíli považujem za výzvu to, čo som spomenul už predtým. Teda pomôcť posunúť firmu na takú úroveň, aby každý potencionálny klient považoval MAISON D’IDÉE za profesionálneho partnera.

Rád robíš stále na jednom projekte alebo ti viac vyhovuje striedanie?

Rád pracujem na viacerých projektoch. Na druhej strane je ale lepšie, pokiaľ je to možné, najprv dotiahnuť do konca jeden projekt, a potom sa pustiť do ďalšieho. Bohužiaľ, to väčšinou nie je uskutočniteľné, pretože u väčších projektoch je veľa postupných krokov, ktoré sa nie vždy darí zosynchronizovať.

Tvoj posledný projekt je?

Momentálne pracujem na novom dizajne čajov pre Bercoff.

Ako podľa teba vyzerá ideálny klient?

Ideálny klient? Nie som si istý, či je vôbec možné takého nájsť. V každom prípade by mal byť partnerom nielen zadávateľom. To znamená, že by mal priniesť svoju aspoň približnú predstavu o tom, čo by sa malo zmeniť, prípadne akým smerom by sa maj najmä dizajn uberať. Profesionálnu prácu by však mal nechať na tých, ktorý sa dizajnom živia. Samozrejme, vždy by mal byť prítomný vzájomný rešpekt a jasné mantinely, aby nedochádzalo k zbytočným nedorozumeniam.

V čom by si sa chcel zlepšiť?

Pre mňa by malo byť samozrejmé sledovať nové možnosti softwaru i možnosti v tlači. Tu mám určite medzery, občas sa mi zdá, že je na mňa vývoj prirýchly. 😊

Nájdu sa u nás pre teba dostatočné výzvy?

Verím, že áno. Dnes nie je úplne jednoduché presadiť sa na trhu, ale pokiaľ sa to podarí, je to dobré zadosťučinenie.

Naučil si sa niečo nové, odkedy si tu?

Nemyslím, že by som sa tu zatiaľ naučil niečo nové, ale určite to príde.

Marketing je drina, keby si ho mohol vymeniť, robil by si …

Táto otázka vôbec nie je jednoduchá, mám veľa záujmov i keď nie vždy ich zvládam. Zatiaľ sa mi v obmedzenej miere darí všetky skombinovať.

Ako tráviš víkendy?

Rád cestujem, spoznávam nové kraje a ľudí. Takže väčšinou odchádzam z mesta von. Na počasí potom záleží konkrétna možnosť.

Ako vyzerá podľa teba ideálne voľno?

Pre mňa pojem ideálne voľno asi neexistuje. Záleží na momentálnom rozpoložení, niekedy sa idem vykúpať, inokedy previezť v kabriolete, pozrieť sa na nejaký hrad. Všeobecne môžem povedať, že mám rád, keď sa niečo deje. Neviem dlho ležať na pláži alebo niekde v kine.

Posledná dovolenka bola?

Dlhšiu dovolenku som už pár rokov nemal, ale vlani sme boli v Malej Fatre.

Čo teraz čítaš?

V poslednom čase mi na čítanie nezostáva veľa času, tak skôr vyhľadávam noviny.

Akú hudbu počúvaš pri práci?

Počúvam hudbu rôznych žánrov, záleží na nálade. Môže to byť klasika, rock alebo nejaký iný popík. Nevyhľadávam dychovku a hip-hop.

Obľúbený nápoj?

Dobré víno. 🙂

Obľúbené miesto v Prahe?

V Prahe je viac miest, ktoré mám rád. Žijem tu odjakživa, tak sa nedokážem pozerať na Prahu ako turista, ktorý sem príde na pár dní. Všeobecne mám radšej pokojnejšie miesta (i keď nie vždy sa to podarí), ako napríklad Stromovka alebo Divoká Šárka.

V práci máš rád, keď …

Je fajn, keď v práci nevzniká „ponorka“ a aj napriek stresu si ľudia zvládajú zachovať dobrú náladu. To platí aj pre mňa. 😊

Ideálny projekt je taký, ktorý …

Ideálny projekt je taký, keď na jeho konci bude klient maximálne spokojný a rád príde znova.

Kedy odchádzaš v piatok z práce?

Ako každý iný deň.

Predstavili sme vám ďalšieho zaujímavé člena nášho tímu Pavla. Kto bude ďalší? Pre viac informácií sledujte náš blog.