#branding #packaging #futu #insect

Značka FUTU reprezentuje pohľad do budúcnosti potravín. Zdravé, moderné, výživné a udržateľné. Tento slovenský start-up sa pustil do výroby jedlého hmyzu. V jeho portfóliu nájdete ochutené larvy Múčiara obyčajného (Tenebrio molitor). Obsahujú vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín a proteínov a ich chov a spracovanie tak nezaťažujú životné prostredie, na rozdiel od chovu dobytka či hydiny. Sú preto ideálnym zdrom bielkovín pre udržateľnú budúcnosť.

Motív udržateľnosti a harmónie s planétou sme sa rozhodli spracovať ilustráciou zeme, kde sme miesto kontinentou vyobrazili ľúdí a rastliny. Tento prvok sa stal nosným vizuálnym elementom pre celú značku. Logo je kontrastne postavené na modernom jednoduchom písme. Na rozdiel od aktuálnych trendov v obalovom dizajne sme sa rozhodli použiť logo až nadrozmerne veľké, takmer vždy v bielej farbe – reprezentujúcej čistotu a nevinnosť. Podkladom pre logo je škála farieb definujúcich vizuálnu identitu projektu.

Okrem jedlého hmyzu značka vyrába aj vlastnú granolu s použitím vegánskeho rastlinného proteinu. Pre doypacky granoly sme vybrali atypický zaoblený tvar, ktorý umožní produktu vyniknúť na pulte. Obal kombinuje použitie fotografií a foodstylingu, ktorý sme pre potreby obalov kompletne vyprodukovali v našom internom fotoateliéri.

Portfólio výrobkov pod značkou sa naďalej rozširuje, no granola a hmyz patria medzi hlavné výrobky tohto malého výrobcu.

packaging futu protein mixpackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu larvicky muciarapackaging futu larvicky muciarapackaging futu larvicky muciarapackaging futu vegan protein barpackaging futu protein paleo pasta