Logo design a vizuálny štýl komunikácie značky Wild and Free

Zadaním od klienta bolo komunikovať divokosť a slobodu rýb z voľného lovu v čistej prírode. Zo sortimentu sme si ako hlavný motív vybrali prirodzene dravú a divokú šťuku, ktorú náš ilustrátor vyobrazil vo voľnej a divokej štylizácii predátora. Logo sa klientovi mimoriadne páčilo, čo nás uistilo v tom, že sme zvolili pre imidž značky správny smer. Symbol šťuky je ďalej doplnený o silne erodovanú pätkovú typografiu, ktorú ukončuje jemný rám. Celú kompozíciu loga spolu s písmom sme mierne naklonili, pre vyobrazenie dynamiky a voľnosti. Ďalším krokom bol dizajn samotných obalov.

Packaging pre voľne lovené ryby od Wild and Free

Charakter produktu je z veľkej časti definovaný aj samotným geografickým pôvodom. Miesto, kde sa Volga vlieva do Kaspického mora, pre nás znelo rovnako bájne ako exoticky. Rozhodli sme sa priložiť na obal mapu, keby mal niekto náhodou záujem ísť sa na toto zaujímavé miesto pozrieť.

Pre obal je charakteristické technické, priam až schematické vyobrazenie textov so základnými informáciami o výrobku. Snažili sme sa mierne inšpirovať otlačenou tabuľkou s textom, čo sa prejavilo v kompozícii a efekte rozpadu potlače v samotnom písme. Spodnú časť s obsahom tvoria ikony vyzdvihujúce tri základné konkurenčné výhody výrobku.

Pre dotiahnutie obalovej grafiky sme vytvorili sériu autorských ilustrácií

Zatiaľ čo jemná textúra vĺn v pozadí obalu evokuje spätosť s vodou, hlavnou informáciou pre zákazníka je okrem názvu druhu ryby jej štylizovaná, no stále schematická ilustrácia v hornej časti obalu. Náš ilustrátor vytvoril sériu rýb z portfólia výrobkov, mapu a skicu kultúrnej pamiatky mesta Astrachán.

Veríme, že náš obal sa vyhýba klišé v tejto oblasti a nakoniec pre zákazníka splní svoj účel, ktorým je vyrozprávanie príbehu o pôvode a kvalite výrobkov tejto skvelej značky. Viac o značke Wild and Free nižšie.

Divoké a slobodné ryby z čistej prírody

Vedeli ste, že rybolovu sa v Astrachánskej oblasti venujú už od 13. storočia? Táto tradícia pretrváva aj vďaka ideálnej polohe v širokej delte rieky Volga blízko Kaspického mora. Práve v tejto nádhernej a nedotknutej oblasti plnej riek, riečok, potokov a ramien vytvorila príroda jedinečné podmienky pre neresenie rýb.

Ryby žijúce a lovené vo voľnej prírode Astrachánu nie sú ničím prikrmované a ani pri ich spracovaní nie sú použité žiadne chemické látky či farbivá. Jediným prirodzeným konzervantom je zamrazená pitná voda na povrchu ryby, ktorá zabraňuje jej vysušeniu a ponecháva rybu čerstvú po dlhú dobu.

Z Astrachánu pochádza aj pravý čierny kaviár a množstvo rybích špecialít, svetoznámou je rybacia polievka UCHA, ktorá sa dodnes pripravuje podľa starodávneho receptu. Symbolom regiónu je lotos, ktorého čarovné kvety každoročne pokryjú pobrežie Kaspického mora najväčšími lotosovými lúkami na svete.

wild and free packagingwild and free packagingwild and free packagingwild and free packagingwild and free packaging