#digitálna #maľba #ilustrácia #vianoce #čokoláda #packaging #byMAISON

Tento projekt nám prirástol k srdcu hneď od začiatku. Pustili sme sa do neho v máji 2018, Vianoce boli teda poriadne ďaleko za rohom, ale ako to už v marketingu a obzvlášť packagingu chodí, Vianočná grafika sa musí pripraviť trochu skôr než napadne prvý sneh. (Aspoň by to to tak malo byť!)

Digitálna maľba je forma ilustrácie, ktorá využíva to najlepšie z oblasti tradičnej maľby a práci s olejovom farbou, a svetom digitálnym. Práve ten digitálny nám umožňuje flexibilitu a editovateľnosť celého kreatívneho procesu.

Ako kreatívny riaditeľ nerád (naozaj) vstupujem do tvorby mojich kolegov, keď im niečo ide vyslovene od ruky. U Daniela, nášho interného ilustrátora to platí dvojnásobne. Na začiatku poriadne dlho hľadáme čo by sme asi chceli a ako by som si to predstavoval, no potom mu zvyčajne nechávam voľnú ruku. Daniel vždy posunie ilustráciu a celý projekt svojou remeselnou zručnosťou a umeleckým cítením dopredu. A ja mám z toho obrovskú radosť. Klienti sú nadšený a packaging vždy vypáli na výbornú.

Pri obalovom dizajne týchto malých roztomilých čokoládok sme chceli tak trochu odbočiť od prehnane minimalistických, moderných a vyumelkovaných štylizácií. Chceli sme vniesť do obalu nádych úprimného pocitu radosti z Vianoc.

Na prvý pohľad zaujme ilustrácia Santa Klausa, ktorý je v celej kompozícii dominantný. Pozadie, ktoré je v tomto prípade tiež ilustrované, je ešte viac potlačené presahujúcim panelom so základnými informáciami o výrobku. Ponechali sme ho v snehovo bielej farbe s jemnými zlatými elementami, doplnený o tenké, elegantné a jemné písmo. Vnútorná časť obalu je zlatá, metalická. Každá jedna čokoládka je potom zabalená v malých chutných ilustráciách, ktoré vychádzajú z jednotných motívov kľúčového vizuálu. Každé kúsok je tak vzájomne vizuálne prepojený a ostáva dlho trvajúcim zážitkom.

Prajeme vám príjemné prežitie najbližších vianočných sviatkov (aj keď je ešte leto.)

illustration Santa chocolate MAISON D'IDÉE