Soy Milk Packaging Design

Alternatívy k tradičným potravinám sa stávajú čím ďalej tým populárnejšie. Zdravá náhrada mlieka ktorá je vhodná nie len pre tých, ktorý sú na laktózu alergický, je nielen veľmi chutná, ale má aj originálny obal.
Toto ochutené sójové mlieko v nás vyvolalo spomienky na detstvo. Na tento impulz sme chceli nadviazať pri tvorbe samotného brandingu a obalového dizajnu. Rozhodli sme sa na obale ilustrovať motív dieťaťa siahajúceho na mesiac. Tak ako v detskej predstavivosti nie je nič nemožné, aj my radi spomíname na toto životné obdobie kde sa zároveň nachádza počiatok našej fascinácie výtvarným umením a grafikou.
Tento obalový dizajn rafinovane kombinuje minimalistický prístup k ilustrovaniu komplexného motívu. Plot cez ktorý siaha rebrík hravo pracuje s negatívnym priestorom v tvare tečúcej kvapaliny. Pre efekt priestorového zobrazenia motívu sme doplnili pod rebrík tieňovanie, ktoré sa v očiach pozorovateľa pohráva s percepciou priestoru.

Minimalistická a originálna ilustrácia je ako stvorená pre použitie priamych farieb v tlači, čo má za efekt bezchybné a vysokokvalitné výrobné spracovanie obalu. Príchute sú v kontraste k celému obalu zobrazené prostredníctvom fotografií. Samotné ovocie je ale veľmi malé aby nenarušovalo celkové minimalistické poňatie obalu. Príchute sú zároveň odlíšené použitím rozdielnych farieb na výplň celého ilustrovaného motívu.

Práca na tomto obale a značke nás prinútila opäť snívať a pohrávať sa s hranicami kreatívnych možností. Je našim prianím aby aj vo vás vyvolal výsledok možno len okamih spomienok na detstvo alebo snahu prekročiť všedné hranice spôsobom, aký býva všetkým v detstve tak vlastný.

Projekt: Soy Milk Packaging Design
Art Director: Martin Kuspal
Agentúra: MAISON D’IDÉE
Vytvorené v roku: 2015