Logo design ako prvý krok corporate identity

Celý proces tvorby vizuálneho imidžu novej spoločnosti, prípadne pri rebrandingu už fungujúcej firmy, začína navrhovaním loga a výberu jeho finálneho variantu. Náš klient si vybral veľmi originálne a vizuálne silné logo, s ktorým sa dalo perfektne pracovať pri tvorbe webových stránok, dizajn manuálu a tlačovín.

Dizajn manuál a brožúra

Súčasťou tvorby každého loga je samozrejme aj dizajn manuál, ktorý vo svojom minimálnom prevedení rieši použitie loga, jeho varianty, správnu aplikáciu, firemné farby a typografiu. Rozšírený manuál definuje spracovanie vizitiek, hlavičkového papiera a poštových obálok. Najčastejšie tento typ dizajn manuálu rozširujeme o použitie loga a firemného vizuálnu na reklamných predmetoch, v reklamnej inzercii podľa preferovaných médií, letákoch a brožúrach, prípadne je v ňom načrtnuté riešenie umiestnenia loga vo webových stránkach.
Celá identita tohto projektu pracuje s veľmi decentnými grafickými prvkami, preto sme sa rozhodli postaviť vzhľad jednotlivých materiálov na fotografii, jemnej práci s textom a sekundárnym, trojuholníkovým grafickým prvkom, ktorý diagonálne vstupuje do jednotlivých kompozícií deliac ich na plnofarebné, prázdne alebo fotografiu prekrývajúce plochy.
V spracovanej prípadovej štúdii je možné vidieť ukážku z brožúry a webových stránok, dizajn manuál jednotlivých projektov prezentujeme len pri osobnom stretnutí.

Webové stránky, responzivita a aplikovanie corporate identity

Súčasným trendom v oblasti webového dizajnu je určitá unifikácia kompozície a jednotlivých vizuálnych prvkov či výstavbových postupov vo webových stránkach, a to z dôvodu potrebnej optimalizácie obsahu pre širokú škálu zobrazovacích zariadení. Napriek tomu ale neustále hľadáme spôsoby, ako webdesign čo najlepšie prepojiť s vizuálnou identitou projektu a zachovať tak všeobecne akceptovanú funkcionalitu a vyžadovanú kreatívu.
Pri tomto projekte sme na webových stránkach nadviazali na corporate identity definovanú dizajn manuálom prenesením fotografií, voľbou písma a samozrejme, aplikáciou sekundárneho grafického prvku – diagonálne pretínajúcej červenej plochy. Výsledkom je tak veľmi svieži, moderný a veríme, že súčasne elegantný web, ktorý plynule nadväzuje na všetky propagačné materiály a prvky značky.

indexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesignindexa logo design webdesign