Idea, logo design a koncepcia obalového dizajnu

Vývoj celkovej koncepcie značky Bodry sprevádzalo od začiatku veľké nadšenie z našej strany. Klient nám dal voľnú ruku a naši kreatívci prišli s pútavým, moderným a originálnym riešením obalového dizajnu. V zadaní bola jasná predstava o názve značky, ktorý jednoznačne inklinuje k svojej cieľovej skupine vzhľadom na regionálne pôsobenie distribúcie výrobku. Zatiaľ čo produkt je poziciovaný medzi cenovo dostupnými výrobkami, tieto takmer v každom prípade trpia nízkou úrovňou brandingu a packagingu. Vyniknúť, odlíšiť sa a zaujať v tejto kategórii bolo preto nesmierne jednoduché. Napriek tomu sme situáciu využili k tvorbe originálneho a sviežeho obalu. Nemyslíme si, že lecnejšie výrobky by mali mať zlý alebo nudný dizajn, práve naopak.

Moderný produktový dizajn

Výsledkom je tak svieža, odvážna a moderná grafika ktorá vo svojej kategórii jednoznačne zaujme. Klient získal jednoznačnú konkurenčnú výhodu a my veríme, že dopyt po tomto výrobku bude naďalej rásť.

Fotografia ako hlavný motív obalového dizajnu

Tmavý podklad pre obalový dizajn vychádza z podkladovej fotografie. Náš pôvodný zámer bol v použití rôznych psov na jednotlivé príchute. Nakoniec sme sa s klientom zhodli na použití jedného motívu pre lepšiu identifikáciu výrobku z dlhoobého hladiska. Tmavý podklad si priam pýtal moderné vektoré ilustrácie a prvky ktoré komunikujú aktuálne trendy v oblasti grafického dizajnu.

Zradná zadná strana

Spracovanie tabuľky nutričných hodnôt sme tiež neponechali bez pozornosti a usporiadali sme jej informácie v modernom a atraktívnom štýle. K tvrdým hranám a technicky prerušovaným čiarám vyniká oblá a hravá typografia v logu a ikonografii. Samotný dizajn loga je bez symbolu, nakoľky by ďalší grafický prvok pôsobil rušivo a čitateľnosti skôr uberal ako pomáhal. Výsledkom je tak logo pozostávajúce z čistej typografie v hravej a originálnej kompozícii do kompaktného objektu. Logotyp je zároveň silne štylizovaný textúrou vo vektorom prevedení.

Projekt: BODRY packaging design, branding

Art Director: Martin Kuspal
Agentúra: MAISON D’IDÉE
Klient: VK SUMA s.r.o
Vytvorené v roku: 2015
Krajina: Slovakia
http://www.vksuma.sk/


Bodry-2
Bodry-3
Bodry-4Bodry-5Bodry-6