#packaging #design #julesverne #chia #protein #ilustrace #byMAISON

Séria obalového dizajnu pre chia a proteínové kaše vychádza zo spoločného vizuálneho motívu chlapca letiaceho v balóne. Našim cieľom bolo vytvoriť príjemný, sympatický a jemný dizajn s charakteristickým a dobre rozoznateľným vizuálnym prvkom. Klient od nás vyžadoval vyhnúť sa akýmkoľvek vizuálnym klišé, ktoré sú v súčasnosti prítomné na Slovenskom trhu v tomto segmente. S veľkou radosťou sme sa vyhli simuláciám drevených textúr alebo aranžovaním ingrediencií do hravých tvarov. Rozhodli sme sa vytvoriť obal, ktorého vizuálna identita bude dlhodobo prispôsobiteľná aktuálnym trendom vo vizuálnej komunikácii, no zároveň poslúži ako nadčasový element na ktorom bude možné značku stavať.

Prečo náš kreatívny riaditeľ vybral práve motív chlapca cestujúceho v balóne na obalový dizajn instantných kaší?

Instantné raňajky zabalené v malých dávkach sú ideálne pre každé malé či veľké dobrodružstvo. S ním sa nám jednoznačne spája čítanie príbehov od Julesa Verna, ktoré boli súčasťou nášho detstva. Krátke dielo Päť týždňov v balóne poslúžilo ako inšpirácia pre nášho ilustrátora, ktorý do balóna usadil miesto dvoch viktoriánskych cestovateľov malého chlapca. Ručná ilustrácia tomuto obalu dodáva určitú remeselnú úroveň a je vždy jednoznačne pridanou hodnotou pre akékoľvek vizuálne dielo.

Aké sú výhody využitia autorských ilustrácií na obalovom dizajne?

Originálnosť a vysoká remeselná  úroveň rovnako ako aj vyššia miera komplexnosti sú ideálne pre možnosť registrácie obchodnej známky. Kvalitné diela zároveň nepodliehajú rýchlo sa meniacim vizuálnym trendom.

bercoff kase packaging design ilustrationbercoff kase packaging design ilustrationbercoff kase packaging design ilustrationbercoff kase packaging design ilustrationbercoff kase packaging design ilustrationbercoff kase packaging design ilustrationbercoff kase packaging design ilustrationbercoff kase packaging design ilustrationbercoff kase packaging design ilustration