allnature logo

#packaging #allnature #byMAISON

Našim zadaním bolo vytvoriť jedinečný vizuálny štýl a aplikovať ho na niekoľko odlišných produktových línii. Obalový dizajn sme prispôsobili celkovému konceptu značky a technologickým možnostiam tlače individuálnych produktov. Packaging pracuje s hravou typografiou ktorá je silne štylizovaná nepravidelnými tvarmi a evokuje tak nedokonalosť prírody. Všetky výrobky pod touto značkou sú výhradne prírodné bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Obalový design nadväzuje na túto charakteristiku no zároveň pracuje s modernými a pestrými farbami. Práve pestrosť farieb a tvorba charakteristických obalov pre jednotlivé línie zohráva kľúčovú úlohu pre rozlíšiteľnosť obilovín od orechových masiel, oleje od kúpeľných solí či čokoládu od šošovice. Podľa potreby klienta sme niektoré obaly obohatili o autorské ilustrácie a dali tak tomuto obalového dizajnu vyššiu remeselnú hodnotu. Značka od nás dostala nielen nový obalový design ale aj redizajn samotného loga a celý vizuálny koncept.

Pri procese tvorby obalov ktoré boli vyrábané odlišnými technologickými postupmi sme vždy vybrali optimálnu kombináciu materiálu a tlačovej technológii a to aj vzhľadom na krajinu a množstvo v ktorej boli vyrábané. Pre dosiahnutie prémiového efektu sme napríklad na kokosových olejoch použili matnú polyetylénovú fóliu s transparenciou zatiaľ čo pre iné výrobky bol vhodný obyčajný papier s matnou povrchovou úpravou. Sme presvedčení o tom že pre obalový design je expertíza v oblasti výrobných postupov a znalosť správania sa jednotlivých materiálov rovnako dôležitá ako kreativita a cit pre grafický design.

packaging allnature rebrandingpackaging allnature rebrandingpackaging allnature rebrandingpackaging allnature rebranding