klient logo maspoma

#packaging #design #maspoma #slovakia #byMAISON

Obalový dizajn pre rozsiahlu produktovú radu

Vždy nás nesmierne teší, keď môžme prispieť k zlepšeniu akéhokoľvek slovenského výrobku. Veríme, že tak pomôžeme slovenským firmám presadiť sa v tvrdej zahraničnej konkurencii. Spoločnosť Mäspoma nám zverila do rúk kompletný redizajn jej výrobkov pod jednotnou a modernou grafickou koncepciou. Zatiaľ čo sa v najbližšej dobe chystá uvedenie prvých výrobkov v novom obale do obehu, oneskoro vymeníme celý shelf vo vašich obľúbených superkarketoch.

Nový dizajn, nové ambície

Celkový redizajn obalov výrobkov Mäspoma je súčasťou stratégie firmy o zvýšenie povedomia o značke na Slovenskom a neskôr Českom trhu. Moderný, dobre čitateľný a svieži dizajn obalov je oporným bodom pre realizáciu tohto zámeru. Na príprave koncepcie sa pracovali dlho so snahou vyhovieť technickým obmedzeniam tlače a cieľom dosiahnúť tak nielen skvelý vzhľad ale aj nízko nákladovú realizáciu.

Charakteristika nového obalového dizajnu

Pre obaly sme vzhľadom na možnosti tlače a budúcej flexibilite zvolili sebavedomú kompozíciu čistej veľkej plochy a pútavej fotografie. Tieto dva prvky sú následne predelené sekundárnym grafickým prvkom vlnovky doplneným o samotné logo výrobcu. Klienta sa nám podarilo presvedčiť pre využitie netradičnej fialovej farby na radu zmesí, ktorá rázne oddelí ich výrobky od konkurencie. Výhodou týchto výrobkov je veľká vizuálna plocha obalov a ich vysoký počet v regáloch. Podmienkou klienta bola čo najvyššia čitateľnosť a prehladnosť názvov výrobkov, preto sme pre celú koncepciu zvolili moderné pätkové písmo s hrubým rezom. Finálnemu dizajnu predchádzalo niekoľko prototypov a my sme nakoniec veľmi radi, že sa nám spolu s klientom podarilo vybrať práve tento koncept.

Projekt: Obalový dizajn pre MASPOMA spol. s r.o.

Art Director: Martin Kuspal
Agentúra: MAISON D’IDÉE
Vytvorené v roku: 2015

http://maspoma.sk/

maspoma-obaly-01maspoma-obaly-02maspoma-obaly-03maspoma-obaly-04maspoma-obaly-05maspoma-obaly-06maspoma-obaly-07maspoma-obaly-08maspoma-obaly-09